KATEDRA AUTOMATYKI I SYSTEMÓW POMIAROWYCH

Page
Menu
News
Tu jesteś:   KATEDRA > O nas > Automatyka i Robotyka

Automatyka i Robotyka


DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ AUTOMATYKĘ I ROBOTYKĘ 

Rozwój przemysłu jest nierozerwalnie związany z rozwojem nowoczesnych technologii. Automatyka i Robotyka jest kierunkiem studiów, który kształci ludzi przygotowanych nie tylko do odbioru, ale i do tworzenia nowoczesnych technologii. Absolwent tego kierunku będzie dobrze przygotowany do projektowania, uruchamiania i eksploatacji systemów automatyki oraz do instalowania i obsługi zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych, w szczególności stanowisk wyposażonych w roboty przemysłowe w nowoczesnym przemyśle, np. samochodowym, lotniczym, elektronicznym, aeronautyce, produkcji maszyn. Absolwent będzie posiadał umiejętności korzystania ze sprzętu komputerowego, programowania zarówno komputerów uniwersalnych, jak i sterowników cyfrowych oraz łączenia ich z różnorodnymi urządzeniami zewnętrznymi.


DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ AUTOMATYKĘ I ROBOTYKĘ NA UMK?

  • Studia automatyki i robotyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK to studia z certyfikatem europejskim. Wydział otrzymał dla automatyki i robotyki akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych i jednocześnie akredytację EUR-ACE Label, czyli europejską akredytację European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Na jej podstawie, wraz z dyplomem ukończenia studiów absolwenci automatyki i robotyki otrzymują odpowiedni certyfikat w języku angielskim informujący o spełnieniu standardów europejskich  ENAEE. Oznacza to, że dyplomy ukończenia studiów na WFAiIS UMK na kierunku automatyka i robotyka uznawane są w całej Europie.
  • Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK jest pierwszym uniwersyteckim wydziałem w Polsce, który otworzył studia techniczne na kierunkach automatyka i robotyka oraz fizyka techniczna. Zaletą uniwersyteckich studiów na kierunkach inżynierskich jest łączenie technicznego charakteru specjalności z uniwersytecką tradycją dociekania istoty rzeczy, zrozumienia zasad, co w rezultacie daje wiedzę, umiejętności i kompetencje "o długim terminie ważności". Jest to znakomite przygotowanie do - nieuniknionego wobec gwałtownego rozwoju cywilizacyjnego i niezwykle szybkich zmian technologicznych - ustawicznego uzupełniania i aktualizowania wiedzy i umiejętności.
  • Studenci automatyki i robotyki otrzymują solidne przygotowanie z fizyki i matematyki, włączając w to te aspekty, które mają istotne znaczenie dla pracy przyszłego inżyniera. Program studiów obejmuje także duży blok przedmiotów komputerowych, przedmioty ogólnotechniczne i ekonomiczne oraz praktyki przemysłowe. Istotnymi elementami programu studiów są przedmioty ściśle powiązane z nowoczesnymi technologiami takie jak: układy analogowe i cyfrowe, mikroprocesory i technika mikroprocesorowa, systemy i sterowniki mikroprocesorowe, automatyka układów napędowych, komputerowe systemy sterowania, układy programowalne, języki opisu sprzętu, procesory sygnałowe.
  • Wydział – przy współpracy Samorządu Miasta Torunia – zorganizował dla potrzeb kształcenia politechnicznego nowoczesne pracownie dydaktyczne: Pracownię Komputerowych Systemów Sterowania i Układów Napędowych, Pracownię Systemów Mikroprocesorowych i Układów Programowalnych, Pracownię Transmisji Danych, Pracownię Systemów Rozproszonych, Pracownię Automatów i Robotów.
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika podpisał umowy o współpracy m.in. z Ośrodkiem Badawczo Rozwojowym Urządzeń Sterowania Napędów w Toruniu i Zakładem Aparatury Elektrycznej Apator S.A. w Toruniu. Współpraca ta dotyczy zarówno prowadzenia wspólnych prac o charakterze badawczym, jak i wspierania rozwoju młodych ludzi poprzez system fundowanych stypendiów doktorskich,
  • Wydział dba o rozwój młodej kadry na kierunkach o charakterze technicznym. Liczni absolwenci naszego Wydziału uzyskali doktoraty na uczelniach technicznych i stanowią obecnie istotną część kadry dydaktycznej.

CO PO STUDIACH?

 

Absolwenci kierunku Automatyka i Robotyka nie będą szukać pracy, to oni są poszukiwani. W szczególności są zatrudniani jako:

  • specjaliści w dziedzinach gospodarki, w których produkcja, usługi oparte są w dużej mierze na systemach automatyki,
  • specjaliści w dziedzinach gospodarki, w których wymagane będą umiejętności programowania mikroprocesorów.

 

Informacje dotyczące miejsc pracy, wykonywanych zadań, a także opisu stanowisk pracy oraz aktualnych ofert pracy znajdują się pod adresem:

 

https://www.biurokarier.umk.pl/wydzial-fizyki-astronomii-i-iinformatyki-stosowanej

Page
Menu
News

Katedra Automatyki i Systemów Pomiarowych

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Grudziądzka 5, 87-100 Toruń, Polska

Automatyka i Robotyka - ZOSTAŃ SPECJALISTĄ

Proponujemy Tobie specjalności: automatyzacja maszyn i urządzeń technologicznych, systemy mikroprocesorowe.

SPRAWDŹ NAS!!!

Najbliższe seminarium zakładowe

17.11.2017 godzina 915 sala 397, mgr Maciej Gurski przedstawi referat pt. "System pomiarowy z wieloma wielosegmentowymi liniami opóźniającymi implementowany w układzie kintex UltraScale".

Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login