Wiele gier dodanych jest do emulatora ZX32: m.in. 3 week in Paradise, AticAtac, Commando, Fighter Pilot, Hobbit, Match Day, PacMan, TLL, Uridium, Lords of Midnight.

Wszystkie pliki, które można ściągnąć z tej strony (najczęściej w formacie sna lub z80) spakowane są w standardzie ZIP, który może być bez dekompresji wczytywany przez emulator ZX32. Każda grupa gier/programów zebrana jest w plikach zxgames*.zip, które są chyba łatwiejsze do ściągnięcia. Do większości gier dodany został opis w pliku tekstowym (dlatego ZX32 ostrzega, że pliki zip mają więcej niż jedno "wejść").

Zgodnie z zapowiedzią wszystkie te gry umieściłem również w jednym pliku: zxgames0.zip (289kB).

Teraz czas na naukę. Oto komplet programów demonstracyjnych i edukacyjnych Horizons dołączanych do ZX Spectrum na taśmie magnetofonowej: horizons.zip (73kB)

Gry z wczesnych lat osiemdziesiątych firmy Psion specjalizującej się w grach planszowych oraz wydawcy serii o Horacym: Chequered Flag, Scrabble, Backgammon, Chess, Horace Goes Skiing, Horace & The Spiders, Hungry Horace, Flight Simulation zebrane w pliku psion.zip (106kB)

Gry firmy Ocean czyli przede wszystkim gry sportowe, w tym łamiący joysticki Daley Thompson's Decathlon (Day 1 i Day 2), a także Match Day, Match Day II, Winter Games I, Winter Games II, Olimpic Games oraz różnego typu strzelanki i poziomówki: Cavelon, Noman, Top Gun, V, Gilligans Gold, Rambo, Bruce Lee zebrane w pliku ocean.zip (386kB)

Gry wyprodukowane przez US Gold: 10th Frame, Beach-Head, Beach-Head II, Blue Max, Dam Buster, Leaderboard Tournament, Rambo, Rygar, Spy Hunter, Zaxxon, Zorro zebrane w pliku usgold.zip (250kB)

Gry wyprodukowane przez Imagine: Arkanoid, Arkanoid 2, Baseball, Basketball, Golf, Green Beret, Ping-Pong zebrane w pliku imagine.zip (174kB)

Wybrane gry firmy Elite: Airwolf, Bomb Jack, Bomb Jack II, Commando, The Fall Guy zebrane w pliku elite.zip (137kB)

Kilka prostych, a jednocześnie bardzo wciągających gier: Battle 1917, Bomber, Boulder Dash, Boulder Dash II, Boulder Dash III, Galaxy, High Noon, Locomotion, Magic Fields, Reversi, River Raid, Tetris, The Birds and The Bees, Train Game A, Train Game B, Wheelie zebrane w pliku zxgames1.zip (163kB)

Najlepsze gry lotnicze: Balooning, Combat Lynx, Cyclone, Delta Wing, Fighter Pilot, Flight Simulation, Harrier Attack, Strike Force Harrier, Tomahawk zebrane w pliku zxgames2.zip (183kB)

Gry przygodowe (obowiązkowo pisane) w większości firmy Adventure Software (chyba pierwsze z możliwością zapisywania stanu gry!): Blizzard, Gremlins, He-Man, Kayleth, Rebel Planet, Sea of Blood, Robin of Sherwood, Supergran, Temple of Terror, zebrane w pliku advsoft.zip (289kB)

Duża kolekcja 48 gier, które w różny sposób wyróżniają się z tysięcy gier, jakie znajdują się na serwerze FTP (linki poniżej): Arnhem, Asteroids, A Day In The Life, Barbarian 1, Barbarian 2, Basil The Great Mouse Detective, Benny Hill, Bobby Bearing, Caesar The Cat, Chain Reaction, Colosseum, Cop Out, Crosswize, Dun Darach, Fairlight, Ghostbuster, Haunted House, International Karate, Kung-fu, Lords of Midnight, Lord of The Ring I, Lord of The Ring II, Mountain Bike Racer, Orc Attack, Paperboy, Peking, Pole Position, Quackers, Robin of The Wood, Saboteur, Sai Combat, Scuba Dive, SimCity, Skool Daze, Back To Skool, Southern Belle, Starquake, Supersprint, Theatre Europe, Trantor, Trashman, Turbo Esprite, Uridium, Wacky Darts, West Bank, Wriggler, 3D Maze of Gold, 3D Seiddab Attack zebrane w pliku zxgames3.zip (1.15MB)

Katalog FTP (tysiące ułożonych alfabetycznie gier): ftp://158.75.5.7/pub/zx/alfabetycznie/.
Katalog FTP (programy użytkowe i demonstracyjne): ftp://158.75.5.7/pub/zx/.

Opisy 165 gier (spakowane 219kB)
Opisy kolejnych 517 gier (spakowane 980kB)