[kapital] [efs]
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowe specjalności

W ramach dostosowania programów studiów do potrzeb rynku pracy chcemy uruchomić na drugim stopniu studiów sześć nowych specjalności.

Trzy specjalności na fizyce technicznej:

oraz trzy na informatyce stosowanej (od roku akademickiego 2011/12):

Dodatkowym celem tego działania jest stworzenie szansy dla absolwentów studiów I stopnia innych kierunków na zdobycie wiedzy w poszukiwanych na rynku dziedzinach (np. przyjmowanie studentów elektroradiologii na fizykę medyczną, czy absolwentów I stopnia automatyki i robotyki na fizykę techniczną i informatykę stosowaną). Jest to zarazem jeden z elementów procesu dostosowania studiów na naszym wydziale do wymagań procesu bolońskiego.

Powyższe działanie wymaga przygotowania szczegółowego programu nauczania i materiałów dydaktycznych dla około 60 przedmiotów specjalizacyjnych oraz przygotowanie bloku wyrównawczego dla absolwentów innych kierunków studiów pierwszego stopnia (np.dla absolwentów automatyki i robotyki, którzy chcieliby kontynuować studia na II stopniu fizyki technicznej).